Sesija

Lai palīdzētu pirmā kursa studentiem vieglāk pārvarēt pirmo sesiju, DITF Studentu padomnieki organizēja sesijas semināru. Šajā sadaļā ir ievietots apkopojums un galvenās atziņas, kas tika iegūtas no šī semināra. Aicinām apmeklēt forumu, kurā ir biežāk uzdotie jautājumi un atbildes par sesiju. Ja gadījumā Tev joprojām ir jautājumi par sesiju vai mācībām, droši jautā forumā vai savam Studentu padomniekam!

Sesijas uztvere

LācisKatram studentam ir sava izpratne par to, kas ir sesija. Ja sesija būtu [ne]zvērs, tā varētu būt lācis. Daudz kas ir atkarīgs no tā, kā mēs to uztveram. Arī lācis (sesija), ja no tā bēgsim, mums dzīsies pakaļ, jo tā viņam liks viņa lāča instinkts.

Mīļš lācītisTaču, ja lāci (sesiju) uztversim mierīgi un lieki neizaicināsim, bez skrambiņas paiesim viens otram garām.

Sesija ir eksāmenu laiks pēc katra semestra, līdz ar to vienā mācību gadā ir divas sesijas.
Pārbaudījums – priekšmetā paredzētais noslēguma darbs: ieskaite, eksāmens, studiju darba aizstāvēšana
Akadēmiskais parāds – neizpildīts/nenokārtots pārbaudījums.
Akadēmiskā parāda apjoms – studiju priekšmeta apjoms kredītpunktos.
Kredītpunkts – darba apjoma mērvienība, kas atbilst 40 akadēmisko stundu darbam.
Sankcijas – maksas noteikšana par akadēmiskā parāda kārtošanu vai studējošā atskaitīšana

Sesiju uztver mierīgi, jo tas tāds kūkas gabaliņš vien ir! ;)

Kūka
Sesija sastāv no konsultācijām, kuru laikā pasniedzējs izskaidro eksāmena organizēšanas kārtību, kā arī pastāsta par uzdevumu veidiem, un eksāmena, kura laikā katram studentam ir jāsniedz patstāvīgi atbildes uz eksāmenā uzdotajiem jautājumiem vai uzdevumiem.
Ja nav paveicies un eksāmenu nenokārto ar pirmo reizi, nesatraucies, ir iespēja to nokārtot otrreiz sesijas laikā, bet ja tad nenokārto, tad ir iespēja nokārtot to desmit dienu laikā pēc sesijas beigām, taču trešajā reizē eksāmens ir jākārto komisijas klātbūtnē.

Sankciju algoritma shēma: sankciju algoritms

Lai sīkāk iepazītos ar to kas ir sesija, iesakām apskatīt RTU SP Studiju nodaļas veidoto prezentāciju: sesija

Ātrai uzziņai vari iepazīties ar RTU SP Studiju nodaļas izveidoto materiālu: uzzinu_materials

Ja Tevi interesē kā norit pirmā sesija, iesakām apskatīt Studentu padomnieku veidoto prezentāciju: pirmā sesija

Ja Tevi interesē vairāk uzzināt ko darīt ar akadēmiskajiem parādiem un sankcijām, iesakām apskatīt Studentu padomnieku veidoto prezentāciju: Ko darīt ar parādiem?

Ja Tevi interesē, kas būtu jāliek aiz auss gatavojoties eksāmeniem, iesakām apskatīt Studentu padomnieku veidoto prezentāciju: Kā sagatavoties eksāmeniem?

Senāta lēmumu ” par akadēmisko parādu kārtošanas noteikumi un sankcijas par akadēmiskajiem parādiem pilna laika studentiem”, vari atrast šeit:  Senāta lēmums par akrēmisko pārādu kārtošanu

Senāta lēmumu “Par akadēmisko parādu kārtošanas maksas lielumiem 2009./2010. studiju gadam”, vari atrast šeit: Senāta lēmums par parādu kārtošanas maksu

Leave a Reply