Vācijas diena “Piesakies studijām Vācijā!”

Vacijas dienasLai veicinātu starptautisko sadarbību un studentu starpnacionālās aktivitātes, ceturtdien, 12.novembrī, no plkst.15 līdz 17 Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Mazajā zālē, Kaļķu ielā 1, notiks Vācijas diena «Piesakies studijām Vācijā!». RTU Vācijas dienā svinīgas uzrunas teiks RTU rektors akadēmiķis Ivars Knēts, Vācijas Federatīvās Republikas vēstnieks Latvijā Detlefs Veigels un DAAD (Deutscher Akademischer Austausch Dienst) Informācijas centra Rīgā vadītājs Tils Dembeks.

Vācijas dienas dalībnieki tiks aicināti iepazīt Vācijas augstākās izglītības sistēmu un novērtēt RTU sadarbību ar Vācijas augstskolām. Par pieredzi, kas gūta, dodoties «Erasmus» apmaiņas studijās, stāstīs gan tie RTU studenti, kas studējuši Vācijā, gan tie vācu studenti, kas šobrīd studē RTU.

RTU Vācijas dienas dalībniekus priecēs RTU Tautas deju ansamblis «Vektors» un RTU Studentu pūtēju orķestris «SPO», izpildot vācu kalniešu dejas un vācu populārās mūzikas popūriju.

Vācijas dienas noslēgumā paredzētas neformālas diskusijas, baudot vācu kūkas un vīnu.

Lai popularizētu studijas ārzemēs, RTU Starptautisko un sabiedrisko attiecību departaments saistībā ar «Erasmus» programmu oktobrī ir sācis jaunu projektu – reizi mēnesī organizējot kādas RTU sadarbības valsts dienu universitātē. Oktobrī RTU norisinājās pirmais šā projekta pasākums – Itālijas diena.

Pasākumu atbalsta: Vācijas Federatīvās Republikas vēstniecība Latvijā, Baltijas-Vācijas Augstskolu birojs, DAAD Informācijas centrs Rīgā, programma «Erasmus», RTU Studentu klubs.

Darba valodas: vācu, angļu, latviešu.