Par RTU rektoru ievēlēts Leonīds Ribickis

Rīgas Tehniskās universitātes Akadēmiskās sapulces sēdē par Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektoru otrdien, 28. decembrī, ievēlēts akadēmiķis Leonīds Ribickis.
Jau ziņots, ka uz RTU  rektora amatu kandidēja RTU zinātņu prorektors profesors Leonīds Ribickis un RTU mācību prorektors profesors Uldis Sukovskis.
Balss tiesības bija 200 Akadēmiskās sapulces locekļiem. Par L. Ribicki tika atdotas 147 balsis.
Jaunievēlētais rektors sāks pildīt amata pienākumus pēc viņa apstiprināšanas Latvijas Republikas Ministru kabinetā.
Uzrunājot vēlētājus, L. Ribickis teica, ka viņam ir gods kalpot Rīgas Tehniskajai universitātei, pateicās par izrādīto uzticību, pauda prieku un norādīja, ka viņa darbības programmā paredzēto universitātes attīstības mērķu sasniegšanai viņš cer sadarboties ar visiem kolēģiem: «Tikai strādājot kopā, mēs spēsim stiprināt Rīgas Tehnisko universitāti un sasniegt augstu kvalitāti gan studiju darbā, gan pētniecībā.»

Jaunievēlētā RTU rektora CV un darbības programma publicēta šeit.

Patlaban RTU rektors ir akadēmiķis habilitētais inženierzinātņu doktors Ivars Knēts, kurš rektora amatā ir ievēlēts jau otro termiņu un kura pilnvaras beidzas 2011. gada 1. februārī.

RTU Informācijas centrs