RTU DITF STUDENTS – VIENS NO POLITISKO DATORSPĒĻU AUTORIEM

RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes students Elviss Strazdiņš ir starp tiem trīs puišiem, kas radījuši Latvijā pirmās politiskās datorspēles, kurās atrodamas ne vien Brīvības pieminekļa zvaigznes, bet arī Ingmāra Līdakas leģendārā frāze «Aizver muti!» un daudzas citas mūsdienu politisko norišu nianses. Drīzumā tikšot radīta spēle «Pikets», kurā vienā no līmeņiem darbība notiks telšu pilsētiņā.

Laikraksts «Latvijas Avīze» (18.03.2010.) raksta, ka šīs ir pirmās politiskās datorspēles Latvijā. Tās ir ievietotas portālā pasmejies.lv.

Projekta pasmejies.lv autori ir Elviss Strazdiņš un divi brāļi Ēvalds un Gunvaldis Urtāni. Elviss studē programmēšanu RTU un ir viens no atpazīstamākajiem datorspēļu radītājiem Latvijā. Ēvalds ir ieguvis bakalaura grādu datorspēļu veidošanā Lielbritānijā. Savukārt viņa brālis Gunvaldis ir Rīgas Amatniecības vidusskolas audzēknis, trīsdimensionālo (3D) mākslu apguvis pašmācības ceļā.

Ideja radīt datorspēli, kas saistīta ar sabiedrībā aktuālu tēmu, radusies Elvisam jau pirms diviem gadiem, bet nebijis ne tādu resursu, ne mākslinieka, lai ideju realizētu. Iecere atdzima, iedvesmojoties no deputāta Ingmāra Līdakas leģendārā izsauciena «Aizver muti!».

Projekts pasmejies.lv ir nekomerciāls, tāpēc ikdienā puišiem vairāk laika nākas veltīt dažādiem projektiem un pasūtījumiem. Viņi kā apvienība «2E Games» rada arī spēles mobilajiem telefoniem, iPhone un sadarbībā ar dizaina studiju SIA «Asketic» veido animācijas, reklāmas un web lapas.