Latvijas Programmētāju diena 2011

Piektdien, 2011. gada 9. decembrī, notiks Latvijas Programmētāju diena 2011. Tradicionāli šajā dienā tiks pasniegta lēdijas Adas Lavleisas stipendija labākajai studentei un Čarlza Bebidža balva labākajam studentam, kā arī notiks referātu lasījumi par aktuālām datorikas tēmām un balle.

Jau kopš 1986.gada Latvijas Programmētāju dienas ietvaros, atzīmējot pasaulē pirmās programmētājas un angļu matemātiķes lēdijas Adas Lavleisas dzimšanas dienu, tiek pasniegta viņas vārdā nosauktā stipendija matemātikā, datorzinātnē un to pielietojumos, kuru saņem studente-sieviete. Stipendija paredzēta, lai studentes aktīvāk iesaistītos zinātniskajā darbā un tā popularizēšanā.

Savukārt, atzīmējot pasaulē pirmās programmu rēķinmašīnas konstruktora Čārlza Bebidža dzimšanas dienu, kopš 1991. gada tiek pasniegta arī viņa vārdā nosauktā balva, kuru saņem Datorikas fakultātes students – vīrietis par aktīvu un produktīvu darbu datorzinātnēs un to popularizēšanā. Balva tiek piešķirta sadarbībā ar Latvijas Universitātes aģentūru „LU Matemātikas un informātikas institūts”. Gan lēdijas Adas Lavleisas stipendijas, gan Čārlza Bebidža balvas laureāti Latvijas Programmētāju dienā uzstāsies ar savu darbu izklāstiem.

Šogad Latvijas Programmētāju dienā ar referātiem uzstāsies:

  • LU profesors Andris Ambainis – „Par ko piešķīra 2011.gada Tjūringa prēmiju?”
  • LU vadošais pētnieks Vjačeslavs Kaščejevs – „Fizikas un kombinatorikas negaidītā tikšanās jeb kas ir kopīgs Fermī un Ramanudžanam”
  • LU profesori Rūsiņš Mārtiņš Freivalds un Kārlis Podnieks – „Profesoram Eiženam Āriņam – 100”

Latvijas Programmētāju dienas atklāšana, laureātu apbalvošana un referātu lasījumi notiks no plkst. 14:30, Raiņa bulv. 19, 13. auditorijā.

Par godu izcilā matemātiķa un Latvijā pirmā Skaitļošanas centra dibinātāja profesora Eižena Āriņa 100 gadu jubilejai, Latvijas Programmētāju dienas ietvaros plkst. 12:30 tiks atklāta izstāde „Par daļēji nepārtrauktām funkcijām: profesoram Eiženam Āriņam – 100”, savukārt plkst. 17:00 notiks sarunas ar laikabiedriem „Profesoru Eiženu Āriņu pieminot”. Izstāde un sarunas notiks LU Daudznozaru bibliotēkā datorika, juridiskās zinātnes, teoloģija (Raiņa bulvārī 19, 2.stāvā, 203.telpā).

Plkst. 19:00 Latvijas Universitātes Lielajā aulā notiks Latvijas Programmētāju dienas balle, kurā uzstāsies „Kazanovas orķestris”, „Ēnas” un „Jurita & The Band”.