RTU studenti 11.novembrī aicina piedalīties lāpu gājienā

Svētdien, 11. novembrī visu RTU fakultāšu studenti ir aicināti doties lāpu gājienā no RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes (Ķīpsala, Āzenes iela 12) līdz Rīgas Pils svecīšu sienai, lai godinātu Latvijas brīvības cīnītāju piemiņu. Gājiena sākums plkst. 19.00 pie RTU ETF ieejas.

Līdzi ņemam arī svecītes, ko iedegt uz vietas 11.novembra krastmalā. Lāpas būs pieejamas uz vietas pie RTU ETF. Gājiens noslēgsies pie 11.novembra krastmalā pie Rīgas Pils sienas plkst. 20.00.  

Lāčplēša dienu Latvijā atzīmē par godu neatkarīgās Latvijas valsts armijas uzvarai pār Rietumu brīvprātīgo armiju jeb tā saukto Bermonta karaspēku 1919.gada 11.novembrī. Pieminot šo notikumu, Lāčplēša dienā tiek godināti Latvijas brīvības cīnītāji. Laika posms no 1918.gada 18.novembra, Latvijas Republikas proklamēšanas dienas, līdz 1919.gada 11.novembrim, Rīgas atbrīvošanai no iekarotāju karaspēka, ir viens no sarežģītākajiem Latvijas vēsturē. Lai gan 1918.gadā tika pasludināta Latvijas neatkarība, valstī vēl aizvien atradās vācu un krievu karaspēks, un tikai 1919.gadā, kad Latvijas Brīvības cīņu laikā iekarotāji tika padzīti no Rīgas, kļuva skaidrs, ka valsts ir atguvusi un nostiprinājusi savu neatkarību.


Lāčplēša diena ir nozīmīga arī ar to, ka 1919.gada 11.novembrī tika dibināts Latvijas valsts apbalvojums — Lāčplēša Kara ordenis ar devīzi: „Par Latviju!”. Lāčplēša Kara ordeni piešķīra Latvijas armijas karavīriem, bijušo latviešu strēlnieku pulku karavīriem, kā arī ārzemniekiem, kuri piedalījās Latvijas Brīvības cīņās vai sniedza ieguldījumu un sekmēja Latvijas valsts nodibināšanu. Kopumā ir pasniegti 2146 Lāčplēša Kara ordeņi.