Atklāta pieteikšanās piedzīvojumu un degvielas ekonomēšanas sacensībām „EkoOrientēšanās”

plakaats_ekoorientesanas_13_7Jebkura vieglā auto vadītājiem un piedzīvojumu meklētājiem 1. jūnijā, maršrutā Rīga – Liepāja, auto sacensības – EkoOrientēšanās. Pasākuma ietvaros – piedzīvojumu spēle, autorallijs, ekobraukšana.

 “Projekta mērķis ir popularizēt ekonomisku un videi draudzīgu auto vadīšanas stilu plašākai sabiedrības daļai. Vēlamies dalīties degvielas taupīšanas un vides saudzēšanas noslēpumos ar dalībniekiem un citiem interesentiem. Šī pasākuma ietvaros, dalībniekiem būs iespēja iesaistīties aizraujošā, piedzīvojumiem bagātā ekskursijā, atklājot to, ko ikdienas steigā nepamanām. Sacensību gaitā tiks noskaidroti ekonomiskākie braucēji četrās autobraucēju kategorijās – benzīns vai dīzelis, auto pilna masa līdz 1500kg vai virs 1500kg” – par pasākumu stāsta galvenais organizators Kaspars Dobrais – Rīgas Tehniskās universitātes Studentu parlamenta Sociālo lietu nodaļas vadītājs.

EkoOrientēšanās ir sporta un izklaides pasākums standarta automašīnām, kurš ietver trīs sporta veidus – piedzīvojumu spēli ar īpašu uzdevumu veikšanu maršruta laikā, autoralliju, kas paredz dalībniekiem iekļautie noteiktā laikā, atzīmējoties kontrolpunktos, un ekobraukšanu, kad svarīgākais ir ieekonomēt degvielu, veltot uzmanību sava braukšanas stila paradumiem.

Dalībnieki 300 kilometru trasē dosies ar uzpildītām degvielas bākām, kuras finišā atkārtoti uzpildīs organizatori. Piedzīvojums sāksies no modes un izklaides centra Rīga Plaza un noslēgsies pēc 12 kontrolpunktiem Liepājā, kur mūzikas klubā Fontaine Palace notiks apbalvošanas ceremonija un sacensību afterparty, pēc kura dalībniekus ar īpašo piedāvājumu sagaidīs Fontaine Royal unikālās istabiņas.

Visu kategoriju pirmo trīs vietu ieguvēji balvās iegūs labumus no pasākuma Lieldrauga Rīga Plaza un citiem atbalsītājiem – Lāču maize, Piebalgas Alus, Party Bus, Smiļģu bārs, Aerodium, Airsoft izklaide, RTU Studentu Parlamenta un RTU Transporta un mašīnzinību fakultātes Studentu pašpārvaldes. Neiztikt arī bez Lieldrauga, Volvo Truck Latvia, kurš atbalsta ekonomisku braukšanas stilu, ļaujot organizatoriem samazināt sacensību dalības maksu.

Ideja par šāda veida sacensībām meklējama tālajā 1989.gadā, kad RTU Transporta un mašīnzinību fakultātes pasniedzējs Dr.Sc.Ing Vitolds Šneps-Šnepe sadarbībā ar autožurnālu “Za Ruljom” organizēja EkoRalliju Rīga – Maskava, kurā piedalījās 21 padomju ražojuma mašīna. Vēlāk – laikā no 2004. gada līdz 2009. gadam RTU TMF Studentu pašpārvalde “Mehi” organizēja mazākus ekobraucienus pasākuma “Mehu kari” ietvaros un 2010. gadā “Mehi” sadarbībā ar Sporta un atpūtas apvienību “Magnēts” un  Dr.Sc.Ing Vitolds Šneps-Šnepi organizēja EkoOrientēšanās ralliju maršrutā Rīga – Saulkrasti – Rīga, kurā piedalījās jau 64 ekipāžas.

Lai pieteiktos sacensībām, nepieciešams aizpildīt reģistrācijas anketu EKOorientēšanās mājaslapas – www.ekoorientesanas.lv/ sadaļā – reģistrācija.

Dalības maksa, piesakoties līdz 25.maijam ir Ls 20, no 26.-31.maijam – Ls 25, pasākuma dienā – Ls 45.

Pasākumu organizē Rīgas Tehniskās universitātes Transporta un mašīnzinību fakultātes Studentu Pašpārvalde – “Mehi”, sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes Studentu Parlamentu.

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

Kaspars Dobrais,

Sacensību galvenais organizators

E-pasts: kaspars.dobrais@rtusp.lv

Tālr.: +371 27896260

www.ekoorientesanas.lv