Studenti uzsāks cīņu par Vislatvijas IT čempiona titulu

Šodien sākas pirmais Vislatvijas IT studentu čempionāts, kuru organizē sociālo tīklu attīstītājs Forticom. Galvenā balva – vienreizēja 500 Ls stipendija no Forticom katram fināla labākās komandas dalībniekam.

Čempionātā aicināti piedalīties visu Latvijas augstskolu bakalaura programmas studenti, kuri apgūst informācijas tehnoloģiju specialitāti. Sacensības norisināsies divās kārtās – atlases kārta no 30. marta līdz 12. aprīlim, un fināls 24. aprīlī.

Vislatvijas IT studentu čempionāta mērķis ir attīstīt studentu programmēšanas prasmes, kas pietuvinātas IT speciālista ikdienas darbam. Pirmajā kārtā studentiem būs iespēja apliecināt savas spējas praksē, izpildot trīs dažādas sarežģītības pakāpes uzdevumus.
Forticom valdes priekšsēdētājs Aleksandrs Timofejevs: „Organizējot Vislatvijas IT studentu čempionātu, Continue reading “Studenti uzsāks cīņu par Vislatvijas IT čempiona titulu”

RTU DITF STUDENTS – VIENS NO POLITISKO DATORSPĒĻU AUTORIEM

RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes students Elviss Strazdiņš ir starp tiem trīs puišiem, kas radījuši Latvijā pirmās politiskās datorspēles, kurās atrodamas ne vien Brīvības pieminekļa zvaigznes, bet arī Ingmāra Līdakas leģendārā frāze «Aizver muti!» un daudzas citas mūsdienu politisko norišu nianses. Drīzumā tikšot radīta spēle «Pikets», kurā vienā no līmeņiem darbība notiks telšu pilsētiņā.

Laikraksts «Latvijas Avīze» (18.03.2010.) raksta, ka šīs ir pirmās politiskās datorspēles Latvijā. Tās ir ievietotas portālā pasmejies.lv. Continue reading “RTU DITF STUDENTS – VIENS NO POLITISKO DATORSPĒĻU AUTORIEM”

RTU vidusskolēnu portāls meklē vārdu

Lai atvieglotu RTU portāla ORTUS vidusskolēnu sadaļas lietošanu un veicinātu tās atpazīstamību, RTU izsludina ideju konkursu, kurā skolēnus, RTU studentus un darbiniekus aicina meklēt piemērotu vidusskolēnu portāla nosaukumu. Ideju iesniegšanas termiņš – 20.aprīlis.

Konkursa nolikums.

Portāla nosaukumam jābūt labskanīgam, tam iespējami skaidri jānorāda, ka tas ir RTU portāls, kas paredzēts skolēniem. Nosaukumu vērtēšanā tiks ņemta vērā idejas oriģinalitāte un nosaukuma atbilstība portāla saturam. Continue reading “RTU vidusskolēnu portāls meklē vārdu”

Koju dienas RTU no 12.-22.aprīlim!

Koju dienas ir pasākumu un konkursu kopums, kas veltīts tieši RTU studentu dienesta viesnīcas dzīvojošajiem studentiem! Koju dienu I daļa – 12.-15. aprīlī norisināsies Ezermalas, Laimdotas un Burtnieku ielas kojās, turpretī  Koju dienu II daļa – 19.-22. aprīlī būs Āzenes, Indriķa, Meža un Lilijas ielas kojās. Piedalies arī Tu un uzzini daudz jauna un neatklāta par savām kopmītnēm, kā arī iepazīsties ar jauniem koju biedriem noslēguma pasākumos, kas norisināsies 15. un 22. aprīli.

Kojīgākā  istabiņa
Mājās, mīļās mājas. Pag, pag – kojas, mīļās kojas ir pareizāk teikt! Tā kā kopmītnes ir visas koju nedēļas pamats, mēs nekādā gadījumā nedrīkstam aizmirst par to galveno pielietojumu – dzīvojamo telpu. Tā kā istabiņa nav tikai sienas kurās dzīvojam, bet arī personības un talanti, istabas vērtējumā tiks iekļauts arī istabas triks. Kas tas? Veids, kā likt savai istabiņai izgaist? Continue reading “Koju dienas RTU no 12.-22.aprīlim!”